Pálení Čarodějnic s ČSSD ve Zdicích


Pálení Čarodějnic s ČSSD ve Zdicích

Tradiční akce, kterou poslanec Richard Dolejš spolu s místní organizace ČSSD pořádá ve spolupráci se zdickými hasiči a Army muzeem, přilákala do Zdic na Písmena stovky návštěvníků, hlavně dětí. Průběhem večera provázel moderováním akce místostarosta města Přemysl Landa (ČSSD), který také všem účastníkům představil bohatý program čarodějnického reje. Richard Dolejš (ČSSD), který kvůli účasti na jednání Poslanecké sněmovny nebyl přítomen na zahájení, krátce po svém příjezdu spolu se starostou Zdic Antonínem Sklenářem (ČSSD) zapálil velký čarodějnický oheň.

Poslanec a místostarosta města Richard Dolejš využil svůj čas k diskusím s občany na širokou řadu témat. Ať už se jednalo o lidem nejbližší problematiku komunální o aktuálním dění ve městě, například průběh výstavby nové mateřské školy, tak témata celostátní politiky a působení současné koaliční vlády.

Navíc ve stánku ČSSD byly distribuovány letáky, které informovaly o programových prioritách ČSSD, které se již podařilo ve vládě prosadit – například zrušení zdravotnických poplatků, nové investice a vytváření pracovních míst, zvýšení minimální mzdy nebo zvýšení daňových slev na děti.

Jak s diskusí vyplynulo, je důležitým tématem pro občany důsledná regulace kamionové dopravy ve městě. "Ambici reagovat na kritickou situaci a rychle přispět k řešení problému má právě projednávaná novela zákona, která přesně vymezuje podmínky, za jakých bude umožněno městům a obcím požádat o umístění zákazových značek a vyloučit z nich kamionovou dopravu. Jsem dlouhodobým zastáncem zavedení mýtného pro kamiony na silnicích nižších tříd. Budu proto o minimalistické variantě mýtného, tedy zpoplatnění úseků silnic nižších tříd souběžných s dálnicemi, dále jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou, který toto opatření podporuje. Považuji to nadále za jediné skutečně koncepční a především systémové řešení problému," uvedl poslanec a místostarosta města Richard Dolejš.

V průběhu večera si děti dosyta užily nejrůznějších her a soutěž o ceny pro nejpovedenější čarodějnické kostýmy. I přes ty opravdu nejvydařenější, které se stihly vybrat, jich bylo nakonec tolik, že moderujícímu místostarostovi Přemyslu Landovi nezbylo, než dát dětem pokyn k rozebrání si zbylých cen z místa u stánku ČSSD, což se za bujarého veselí přítomných návštěvníků podařilo. Pestrý program večera, ideální počasí a tradičně příjemná atmosféra na Písmenech určitě nikoho z návštěvníků nenechala na pochybách, že pálení čarodějnic s ČSSD ve Zdicích je dobrá volba!

Poděkování za to patří hlavně poslanci a místostarostovi města Richardu Dolejšovi, představitelům vedení města, členům zdické ČSSD, dalším pořadatelům a hlavně všem přítomným návštěvníkům a dětem.

 

 

Zde zadejte