Militantní přístup nemá inteligentní řešení


Militantní přístup nemá inteligentní řešení

Europoslanec Štětina nechápe hloubku problému

Poslanec Richard Dolejš odpovídá Parlamentním listům

7. 5. 2015 - Místopředseda TOP 09 M. Ženíšek uvedl k plánovanému setkání M. Zemana s V. Putinem v Moskvě, že pokud se tam Zeman bude vyjadřovat stejně jako v uplynulých dnech, měl by zvážit setrvání ve funkci. Dle europoslance J. Štětiny Rusko vyhlásilo válku Evropě a jestliže ve válce někdo jedná jako M. Zeman, je na místě použít slovo "zrada", a je na místě, aby prezident Zeman odstoupil. Co si o tom myslíte?

Tyto fanatické a nesmyslné výroky nemá smysl snad ani komentovat. Působí poněkud směšně a přehnaně. S prezidentem Ruské federace komunikuje velká část politiků z demokratického světa. Miloš Zeman se z tohoto úhlu pohledu chová profesionálně.

Pokud si pan senátor Štětina myslí, že Rusko vyhlásilo Evropě válku, tak je to spíš projev jeho duševního stavu, neznalosti nebo zbožného přání. Těchto lidí je mi líto. Měl by se asi raději léčit a nepřispívat k eskalaci již tak napjaté situace. Tu přece nezpůsobilo pouze Rusko. Máslo na hlavě mají díky svým aktivitám také USA a hlavně EU, díky své diletantské a impotentní zahraniční politice.

Jediná cesta ke stabilizacím vztahů je pragmatická a diplomatická dohoda mezi USA a Ruskem. Tyto mocnosti se dostaly do velmocenského geopolitického střetu a záleží pouze na jejich vůli, zda najdou mírové řešení a uklidní situaci. Já věřím ve vítězství zdravého rozumu na obou stranách střetu. Militantní přístup nemá inteligentní řešení. Vymyté zelené mozky mohou svým primitivním viděním světa pouze způsobit skutečnou válku a nedozírná lidská neštěstí.

Stačí se podívat na Ukrajinu a řádění polofašistických bojůvek z Pravého sektoru. To však europoslanec Štětina, který se angažoval na Majdanu, nevidí a při svém pravicovém fanatismu nechápe hloubku problému. Vždyť i on má díky svému angažmá své procento podílu odpovědnosti na katastrofální situaci na Ukrajině, která po Majdanu přerostla v krvavou lázeň. Měl by se nad svými hloupými aktivitami zamyslet a začervenat se. Toho však tito militantní aktivisté díky své primitivní zaslepenosti nejsou schopni. Je to smutný příběh.              

 

Richard Dolejš

Zde zadejte